1. Bóg zapłać za dzisiejszy dar ołtarza przeznaczony na potrzeby naszej parafii.
 2. Z racji ostatniej niedzieli przed Wielkim Postem pragniemy podczas adoracji przepraszać za grzechy i prosić o łaskę dobrego wykorzystania czasu pokuty na nawrócenie i wzmocnienie duchowe. Od godz. 8.00 do 9.00 oraz od 10.00 do 12.00 zapraszamy do indywidualnej adoracji. W poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową adoracja od 15.00 do 17.00 – rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zwracamy uwagę, że we wtorek i poniedziałek nie ma Mszy św. o 7.00 tylko o 17.00.
 3. Od dziś do soboty trwa Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcamy do podejmowania wyrzeczeń abstynenckich, zwłaszcza na czas Wielkiego Postu.
 4. W środę, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa, która w całym Kościele rozpoczyna okres wielkopostnej pokuty. Przypominamy, że dla dorosłych jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze święte z obrzędem posypania popiołem o godz. 7.00 i 17.00.
 5. Zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla młodzieży pracującej, studentów i dorosłych po Mszy świętej wieczornej; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  w niedzielę o godz. 15.00 – po nabożeństwie Msza święta. Wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu /stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie
  Wierzę, Ojcze nasz oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Św./.
 6. Spotkania w tym tygodniu:
  - lektorzy, w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  - kandydaci do sakramentu bierzmowania, w czwartek o godz. 18.00
  - młodzież oazowa, w piątek po Drodze Krzyżowej
  - Oaza Dzieci Bożych, w sobotę grupa starsza od godz. 9.00, grupa młodsza od 10.30
  - kandydaci na ministrantów, sobota godz. 10.00.
 7. W tym tygodniu rozpoczynają się spotkania małych grup domowych NewPastoral. Do stworzenia grup zgłosiło się 13 gospodarzy. Ciągle istnieje możliwość założenia grupy lub dołączenia do istniejących. Zgłoszenia pod numerem zamieszczonym na stronie internetowej parafii lub w gazetce.
 8. Od dzisiejszej niedzieli z kiosku pod chórem wraz z gazetami można zabierać informator parafialny na bieżący tydzień. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na zakup papieru i tonera. Mamy nadzieję, że tą drogą najważniejsze informacje o życiu parafii dotrą także do chorych i starszych parafian. Z kolei ze stolika pod chórem można zabrać zdrapkę wielkopostną z zadaniami na każdy dzień Wielkiego Postu dla całej rodziny.