Od niedzieli poprzedzającej tegoroczny Wielki Post na każdą niedzielę wydawany będzie informator duszpasterski pod nazwą „APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA”. Tytuł biuletynu nie tylko nawiązuje do tytułu parafii, ale w zamierzeniu ma stanowić dla parafian przypomnienie i zachętę do stawania się w życiu rodzinnym, społecznym, zawodowym i parafialnym prawdziwie „apostołem miłosierdzia”.

Zbliżający czas Wielkiego Postu to dla wielu z nas okazja do postanowień , wyrzeczeń i zadań, które bywają zbyt trudne jak na czas 40 dni. Stąd proponujemy wszystkim rodzinom naszej parafii udział w akcji Zdrapka Wielkopostna z zadaniami na każdy dzień.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu zaprasza na pielgrzymkę: Wilno, Kowno, Troki

Termin: 29.05-01.06.2020
Koszt: 550 zł /osoba

W dniach 11 i 12 stycznia 2020 w Domu Kultury Dzieci Boże przedstawiły Jasełka pod tytułem "Czwarty Król". Gratulujemy sukcesu scenicznego wszystkim młodym aktorom oraz młodzieży, która zajęła się całą organizacją. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło.

W niedzielę 5 stycznia Grupa Charytatywnakolejny już raz kolędowała w Sułkowicach. Było nam bardzo miło gościć w Waszych domach, bardzo dziękujemy wszystkim za ofiarność i ciepłe przyjęcie. Zebrane środki będą przeznaczone na pomoc chorym dzieciom.

Przygotowujemy się w naszej parafii do wspólnego przeżycia wielkich parafialnych rekolekcji, ale tym razem nie w kościele, tylko w domach. Zapraszamy wszystkich parafian, by zostali „gospodarzami” małych grup i zaprosili do siebie kilka osób spośród swoich przyjaciół, sąsiadów czy znajomych na cotygodniowe, trwające około półtorej godziny spotkania.

„[Słowo] przyszło do swojej własności a swoi Go nie przyjęli.
Tych zaś, którzy Je przyjęli obdarzyło mocą, aby się stali dziećmi Bożymi”.

J 1, 11-12

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe są okazją do spotkania się z rodzinami naszej Parafii oraz pobłogosławienia domów i mieszkań. W czasie odwiedzin modlimy się wspólnie, śpiewamy kolędy, następuje również błogosławieństwo oraz pokropienie wodą święconą.

Tegoroczne Roraty czyli adwentowa Msza święta ku czci Matki Bożej oczekującej narodzin Jezusa będą okazją do przybliżenia postaci wielkiego Polaka, Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego. „Takiego prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat” tak o kard. Wyszyńskim mówił papież Jan Paweł II. Poznać wielkiego prymasa, który pomógł nam zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność w najtrudniejszym okresie współczesnych dziejów, to obowiązek każdego Polaka, przede wszystkim najmłodszego. Dlatego przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego chcemy uczestnikom adwentowych spotkań roratnich przedstawić jego osobę i życie korzystając z materiałów przygotowanych przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego.

W niedzielę 17 listopada po Mszy świętej o godz. 11.00 mogliśmy wysłuchać krótkiego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej "Andropol" Andrychów. Serdecznie dziękujemy za profesjonalną oprawę Mszy Świętej, oraz koncert, który przypomniał nam pieśni kierujące nasze myśli w stronę Ojczyzny i wszystkich bohaterów, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość.

Wydarzenie to zrealizowane zostało w ramach projektu "Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 - NA START" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Dzięki temu projektowi orkiestra pozyskała dofinansowanie na zakup instrumentów w kwocie 9 500 zł.